Solvent Bazlı Varak Tutkalları Anasayfa > Varak Tutkalları > Solvent Bazlı Varak Tutkalları

Bu tutkallar bıçaklı gravür silindirleri kullanan baskı makineleri (smog / varak baskı makinesi) için poliüretan varak tutkallarıdır.

Bu tutkalların en önemli özellikleri;

 • Düşük ısıda varak transfer imkanı sunması nedeniyle (100-130 °C) varak kağıdını matlaştırmadan yüksek parlaklıkta varak efektleri verir.
 • Müthiş yumuşak tuşeler verir.
 • Çok yüksek yıkama haslıklar verir.
 • En ince detaya kadar desenlerde müthiş ince kontürler alınabilir. Rotasyon, film druck makineleri ya da şablonla el baskılarda alamayacağınız çok ince noktasal veya çizgisel desenleri bu tutkallarla alabilirsiniz.
 • Kumaş üzerinde çok ince bir film oluşturmaları sebebiyle müthiş az sarfiyat, ucuz maliyetle uzun metrajlar basma imkanı vererek makine yatırımınızın kısa zamanda geri dönüşünü sağlar. Yüksek kar marjları ve verimlilik sunar.
 • KD-6200

  KD-6200 iki komponentli varak tutkalıdır (binderidir). Özellikle komple kumaş kaplaması (sıvaması) için önerilmekle beraber desen baskıda kullanan müşterilerde çoğunluktadır. Bu binderi en önemli özelliği esneme kabiliyeti vermesi ile beraber iyi yıkama haslıklarına sahip olmasıdır. İki komponenetli olduğu için 24-48 saat 50-70 C arasında sıcak odada bekleyerek reaksiyonunu tamamlaması gerekmektedir. Bu baskı tutkalı hazırlanırken içerisine Yardımcı kimyasallar olarak da basılacak desen çeşidine (kaplama veya desenler) kumaş cinslerine bağlı olarak KD-3000, KD-75, KD-5 ve MEK’in katıldığı çeşitli reçeteler uygulanır.

 • KD-6300

  KD-6300 iki komponentli varak tutkalıdır (binderidir). Özellikle her tür desen baskı için önerilmekle beraber komple kumaş kaplaması (sıvaması) için de müşterilerimizin çoğu tatmin edici sonuçlar almaktadır. Bu binderi en önemli özelliği yüksek yıkama haslıklarına ve parlak baskı elde edilmesine olanak sağlamasıdır. İki komponenetli olduğu için 24-48 saat 50-70 C arasında sıcak odada bekleyerek reaksiyonunu tamamlaması gerekmektedir. Bu baskı tutkalı hazırlanırken içerisine yardımcı kimyasallar olarak da basılacak desen çeşidine (desenler veya kaplama) kumaş cinslerine bağlı olarak KD-3000, KD-75, KD-5 ve MEK’in katıldığı çeşitli reçeteler uygulanır.

 • KD-4400

  KD-4400 En önemli özelliği tek komponentli varak tutkalı olması sebebiyle sadece MEK ile karıştırılarak ve baskı sonra sıcak odaya gerek duymadan direkt sonuca gidebileceğiniz bir tutkal türü olmasıdır. Bu tutkal ile sadece noktasal kum gibi ya da duman gibi desenler elde edebilirsiniz. Bu binder ve bu binderin oluşturduğu kum ya da duman efektin İngilizce ismi olan “smoke” bu baskı sisteminin ismi ile özdeşleşmiştir. Bundan dolayı gravür baskı silindiri ve solvent bazlı poliüretan binderlerle baskı yapan makinelere smoke ya da smog makinesi bu baskıya da smog baskı denmektedir.

 • KD-5000

  KD-5000 KD-4400 gibi tek komponentli bir tutkal (binder) olması sebebiyle kullanım avantajı sunan yeni bir tutkaldır. Sadece MEK ile karıştırılarak hedeflenen baskıya göre sedef tozu, metalik tozlar ya da pigment boyalar karıştırılarak direkt baskı sonucu almanızı sağlar. Bu binder tek komponentli olduğundan reaksiyonun tamamlanması için sıcak odada beklemesine gerek yoktur. Varak transferine uygun değildir. Oldukça parlak ve yüksek yıkama haslıkları sunmaktadır.

  .

 • KD-7000

  KD-7000 iki komponentli varak tutkalıdır (binderidir). Sadece desen baskı için uygundur. Kumaş üzerinde yüksek film tabakası oluşturur. Pul payet efekti verir. Bu özellikleri ile beraber yüksek yıkama haslıkları ve çok parlak baskı sonuçlarının alınmasını sağlar. İki komponenetli olduğu için 24-48 saat 50-70 C arasında sıcak odada bekleyerek reaksiyonunu tamamlaması gerekmektedir. Bu baskı tutkalı hazırlanırken içerisine yardımcı kimyasallar olarak da basılacak desen çeşidine göre kumaş cinslerine bağlı olarak KD-3000, KD-75, KD-5 ve MEK’in katıldığı çeşitli reçeteler uygulanır.

 • KD-3000

  KD-3000 yardımcı kimyasal olup köpük kesici olarak kullanılmaktadır. Tüm binder çeşitleri ile uyumludur.

 • KD-75

  KD-75 yardımcı kimyasal olup iki komponentli binderler için olmazsa olmaz kıvamlaştırıcıdır.

 • KD-5

  KD-5 yardımcı kimyasal olup iki komponentli binderler için olmazsa olmaz katalizördür.